A helyzet úgy áll, hogy a Szeretőt keresek 2024 márciusi megjelenése óta lényegében senki sem tudta elolvasni. Legalább is senki sem nyilvánult meg vele kapcsolatban. Mínusz 273 Celsius, és már elég sokan vannak szökésben. :)
Számítottam tiltakozásra, tagadásra, de ekkora sikerre nem. :) Ez a teljes érdektelenség azt jelzi, hogy a könyv rossz. Ám ha az érdektelenség valójában rgyfajta „éber távolságtartás”, akkor azért 'rossz', mert valójában jó. Éppen annak a szigorúan úrzött mélységes titoknak a lényeget tárja fel, amivel nem tudunk szembenézni. Gondolatkísérletként sem.
Hogy mi számít „jó”-nak? Nézőpont kérdése. Hogy 'célba talál'. Hogy feltár valamit, (amiből esélyesn képes ki is vezetni). „Siker” (üzleti siker) és rendeltetésnek megfelelés különböző dolgok.
Aki keres, talál. Aki nem keres, az is talál, csak nem ismeri fel, amit talált, vagy nem akarja felismerni. Esetleg nincs rá tudatossága, nincs rezonancia, de nevezhetjük kapcsolódási pontnak is azt, ami nincs benne.
Aminek nincs benned a „másik fele”, az nem történhet meg veled. Egyszerűen elmennek egymás mellett.
Szép is volna, ha ez ilyen egyszerű lenne, de nem az. Mert ugyan benned eredendően MINDEN LÉTEZŐ DOLOGNAK meg tud lenni a ’másik fele’ — ilyen nagyvonalú ajándékcsomaggal és szabadsággal lettél utadra bocsájtva —, de mindaddig rejtve, amíg nem nyilvánul meg határozott akarat – de legalább is engedély – az összekapcsolódásukra. Az „engedélyt” érdeklődésnek vagy nyitottságnak is szoktuk nevezni.
Mintha a könyv második részét írtam volna meg előbb, és most itt futkosnék utólag alapozni. Meglehet, hogy a ’hiánypótlás’ itt fog megtörténni, és éppen el is kezdődött. Veled együtt is, számodra is, meg – kényszerűségből – nélküled is. Az üzenet célba jutásának alapja ugyanis meglehet, belőled, az Olvasóból hiányzik. Lehet, hogy – ez esetben – belőled hiányzik annak a bizonyos kapocsnak a másik fele.
A jelképes, talán hiányzó fél kapocsként (ha érdekel) bátorkodnék a figyelmedbe ajánlani néhány olyan erőteljes publikácót, amelyek a témába illeszkedés szempontjából belépő szintűek. Ezek szintje „alatt” a témában nem kínálkozik közös platform. Ha ezeket „túléled”, megnyílik előtted egy ösvény, aminek a létezéséről még tegnap is legfeljebb csak sejtéseid voltak, de arra sosem gondoltál volna, hogy 'önként' rálépsz.
1. Dr. Thomas S. Cowan és Sally Fallon Morell: A fertőzés mítosza (könyv, 218 oldal)
Tekintettel arra, hogy ez a könyv alig, vagy már egyáltalán nem beszerezhető, utánnyomása pedig több, mint kérdéses (szinte biztosra veszem, nem kerülhet rá sor), tömören ismertetem a művet.
(hamarosan)
2. Domján András: ANYAI MINTÁZATOK – Hogyan befolyásolják az életünket? (videó-előadás, 74 perc)
https://www.youtube.com/watch?v=_vnR_LQ0XZs